Du kan bidrage med værdifuld viden eller erfaringer
Omstillingen mod cirkulær økonomi i bygge- og anlægsbranchen rummer nye muligheder og fordele for dig og din virksomhed, for branchen som helhed, for klimaet og for samfundet generelt.
Circular Build Forum giver dig, der er aktør i bygge- og anlægsbranchen, mulighed for at dele din viden om, hvordan vi kan integrere den cirkulære tankegang i byggeriets processer og i udviklingen af nye materialer, forretningsmodeller og løsninger.
Med din viden, cirkulære case eller konkrete erfaringer kan du inspirere og skabe handling imod mere cirkularitet i bygge- og anlægsbranchen.
Sådan udarbejder du en session – guidelines og inspiration
Fordelt over to dage vil der være omkring 25 forskellige sessioner a 60 minutters varighed på kongressen. Det er sessionslederen, der udformer og er ansvarlig for det faglige indhold, og udover sessionslederen er der til hver session tilknyttet maks. 4 oplægsholdere, der belyser emnet fra forskellige vinkler, faggrupper, værdikædeplaceringer el.lign.
Se guidelines for sessionsledere
Se inspiration til opbygning af en session
Lad dig inspirere af programmet for CBF25
Ansøg om at blive sessionsleder
Ønsker du at udforme og lede en session på Circular Build Forum '26, skal du senest den 12. august indsende din ansøgning til os med en beskrivelse af din ide.